Глава Національного банку України пропонує новий фінансовий інструмент

Глава Національного банку України Андрій Пишний запропонував впровадити інноваційний фінансовий інструмент — «репараційний кредит». Цей механізм передбачає надання Україні довгострокових позик від міжнародних партнерів, які будуть обумовлені вимогами України щодо компенсації шкоди від Росії та гарантіями заморожених російських резервів. Ці резерви можуть бути використані кредиторами як забезпечення виплат України у разі відмови Росії відшкодовувати репарації.

Ідея репараційного кредиту народилася під час круглого столу

Під час обговорення цієї ідеї під час круглого столу була обговорена ідея репараційного кредиту, який включає довгострокові позики від партнерів України з обумовленням вимог до Росії щодо виплати репарацій та гарантії заморожених російських резервів. Ці резерви можуть бути застосовані кредиторами як забезпечення зобов’язань України за позикою в разі відмови Росії виплачувати репарації.

За словами Пишного, цей механізм розглядається разом з ідеєю позики під заставу доходів від російських активів, оскільки він є гнучким у реалізації, зрозумілим для політиків та менш ризикованим з юридичної точки зору.

Позитивні настання у фінансовому світі

«Той факт, що експертне співтовариство та політики генерують різні креативні ідеї щодо фінансового інженерінгу, є безумовно позитивною тенденцією. Це свідчить про те, що наші міжнародні партнери активно шукають ефективні рішення для надання Україні доступу до активів РФ», — додав Пишний.