Все більше людей, навіть у молодому віці, стикаються з сором’язливою і постійною скаргою на геморой. Кровоточиві вузли, розташовані в задньому проході, з різних причин можуть запалюватися, збільшуватися і ущільнюватися, що, на жаль, супроводжується низкою неприємних симптомів. Дуже важливо запобігти цьому явищу та розпочати лікування одразу, як тільки з’явилися перші тривожні симптоми гемороїдальної хвороби [1]. Чим лікувати геморой, щоб раз і назавжди позбутися від нього?

Лікування геморою є важливою темою, оскільки ця проблема стосується багатьох людей. Ефективні методи включають як консервативні, так і хірургічні підходи. Позбутися геморою можливо за допомогою спеціальних препаратів, таких як свічки від геморою Реліф, які знижують запалення і полегшують симптоми.

Симптоми та причини

Симптоми геморою включають свербіж, болючі відчуття під час дефекації та кровотечу. Неприємні відчуття можуть значно ускладнити повсякденне життя. Якщо не вжити заходів, наслідки можуть бути серйозними, включаючи анемію та інші ускладнення.

Основні причини геморою — це:

  • нездоровий спосіб життя;
  • переважання сидячої роботи;
  • часті запори;
  • підвищений тиск у венах малого тазу [2].

Ознаки геморою варто розпізнавати на ранньому етапі. Провокує виникнення геморою також неправильне харчування і брак фізичної активності.

Для усунення проблеми важливо звернутися до лікаря і визначити найкращі рішення особисто для вас [3].

Ефективні методи лікування

Галузь медицини, що займається захворюваннями анального каналу, називається проктологія. Через сором, пов’язаний із такими проблемами, пацієнти часто зволікають зі зверненням по медичну допомогу. Однак важливо розуміти, що чим раніше буде проведено консультацію, обстеження та діагностику, тим швидше настане одужання. Необхідно пам’ятати, що в більшості випадків ці проблеми не зникають самі по собі; навпаки, відсутність лікування може призвести до незворотних і досить неприємних наслідків[2].

Існує кілька способів лікування геморою:

  • мазі, супозиторії та протизапальні засоби, які найчастіше надають допомогу на ранніх стадіях захворювання;
  • лазерна терапія, під час якої судини звужуються під впливом лазера;
  • ін’єкційна склеротерапія, що підходить особливо для невеликих уражень;
  • хірургічне втручання, що являє собою більш інвазивний варіант;
  • метод Баррона, який вважається найбільш ефективним у медичній практиці [1].

Домашні засоби від геморою можуть бути високоефективними за умови, що їх застосовують одразу після появи перших симптомів свербежу, відчуття вологості в анальній ділянці. Якщо на туалетному папері або нижній білизні спостерігаються сліди крові, слід негайно звернутися до лікаря. Популярністю користуються таблетки від геморою, що містять переважно діосмін або гесперидин. Їх застосовують у разі посилення дискомфорту — вони зменшують набряк, запалення, свербіж, кровотечу і виділення з ануса. Вони також покращують венозний кровообіг, зміцнюють кровоносні судини і запобігають їхньому розриву. Якщо зовнішній геморой знаходиться на запущеній стадії, може знадобитися склеротерапія, кріотерапія або метод Баррона [2].

Література

1. Prof. dr hab. n. med. D. Janczak, Hemoroidy [w:] Chirurgia po Dyplomie 03/2018

2. Havlickova B. Topical corticosteroid therapy in proctology indications / Aliment Pharmacol Ther / 2010 — 31 (Suppl. 1), P.25

3. Kouba, D. J., Lopiccolo, M. C., Alam, M., Bordeaux, J. S., Cohen, B., Hanke, C. W., Jellinek, N., Maibach, H. I., Tanner, J. W., Vashi, N., Gross, K. G., Adamson, T., Begolka, W. S., & Moyano, J. V. (2016). Guidelines for the use of local anesthesia in office-based dermatologic surgery. Journal of the American Academy of Dermatology, 74(6), 1201-1219.