Серед книжкових та кіношних історій для дітей про пригоди відважних авантюристів особливе місце займають твори про піратів. Морські баталії, корвети-привиди та заховані скарби вражають уяву дитини. З часом улюблені романи займають своє місце на полиці. Лише окремі романтики можуть дозволити собі борознити моря під прапором із Веселим Роджером, зате випробувати удачу з металошукачем у пошуках скарбів може кожен.

Що потрібно знати початківцю-шукачеві скарбів

Металошукачем (металодетектором) називають електронний пристрій для виявлення артефактів зі сталі, золота, срібла, бронзи та інших сплавів. Безконтактний пошук здійснюється у середовищі з нульовою або низькою електропровідністю (ґрунт, водойми, стіни будівель, об’єкти з деревини). В Україні репутацію надійних і ефективних інструментів для шукачів скарбів здобули металошукачі Minelab. Обладнання австралійського бренду для пошуку об’єктів у ґрунті поділяється на три класи:

  • початковий;
  • напівпрофесійний;
  • професійний.

До першої категорії належать металодетектори Minelab для пошуку монет та інших артефактів, розташованих у ґрунті на невеликій глибині. Такі прилади працюють на одній частоті. Напівпрофесійні металошукачі більш чутливі й використовують кілька режимів зондування. У пристроях Minelab третьої категорії встановлені потужні мікропроцесори для роботи на багатьох частотах. Гаджети професійного класу адаптуються до властивостей ґрунту, визначають розміри та вагу артефакта, а також відстань до нього від пошукової котушки. Компанія Minelab також виробляє підводні та універсальні металодетектори. Для більш точного визначення місця залягання артефакта у каталозі бренду можна вибрати пінпоінтер, використання якого разом із основним пристроєм підвищує ефективність «полювання» на скарби.

Огляд металошукачів Minelab

Багато шукачів скарбів уже визначилися з вибором гаджета і знаходяться за крок від скарбу своєї мрії. А для тих, хто ще не прийняв рішення, огляд найпопулярніших металодетекторів бренду допоможе зорієнтуватися в цьому питанні:

  • Equinox 600. Клас — середній, тип — ґрунтовий, схема — VLF. Довжина — 144 см, вага — 1,34 кг.
  • Excalibur II. Клас — професійний, тип — підводний, схема — BBS. Глибина занурення — до 60 м, довжина — 122 см, вага — 1,83 кг.
  • X-Terra Elite. Клас — початковий, тип — ґрунтовий/підводний, схема — VFLEX. Глибина занурення — до 5 м, довжина — 138 см, вага — 1,3 кг.

Максимальна відстань від пошукової котушки до місця залягання монети — до 35 см. Металодетектори обладнані ємними акумуляторами, укомплектовані навушниками та мережевими зарядними пристроями. Здавна вважалося, що знайти скарб може лише справжній улюбленець долі. Тепер досягти прихильності фортуни та впіймати примхливого золотого тільця за хвіст під силу кожному власнику металошукача Minelab.